info@gerbincontrol.nl

Reactie binnen 24u

+31 (0)33 299 60 57

Krijg direct antwoord

Jachtwagen 55

Navigeer naar

Paneelbouw met Siemens S7-1500 PLC

Betrouwbare aansturing voor industriële automatisering

Gerbin Control ontwerpt en bouwt paneelbouwoplossingen met de Siemens S7-1500 PLC, gericht op hoge prestaties en veilige besturing. Deze PLC-serie biedt snelheid, flexibiliteit en uitgebreide diagnosemogelijkheden voor moderne industriële toepassingen. Of het nu gaat om machinebouw, procesinstallaties of smart infrastructure, onze engineers zorgen voor een naadloze integratie binnen de geldende normen. Met kennis van NEN-EN 61439, IEC 61131-3 en UL 508A leveren wij besturingspanelen die voldoen aan Europese én internationale eisen.

Paneelbouw Pioniers voor Machinebouw

Met de precisie van een horlogemaker en de souplesse van een acrobaat, zet Gerbin Control zich in voor het creëren van maatwerk elektrotechnische panelen voor de machinebouw. Als veerkrachtige speler in de paneelbouw, schakelen we snel, zonder in te boeten op kwaliteit of duurzaamheid. Stap in onze wereld van innovatie en ontdek hoe we uw machinebouw-projecten naar een hoger niveau kunnen tillen.

OPEN CALCULATIE

Krijg duidelijkheid in kosten en flexibiliteit in uitvoering

OFFERTE IN 5 DAGEN

Wij begrijpen de urgentie van uw projecten

VERDUURZAMING

Toegewijd aan een duurzamere toekomst

UL/CSA

UL / CSA certificering voor uw panelen in huis.

Wat is paneelbouw met Siemens S7-1500 PLC

Paneelbouw met de Siemens S7-1500 PLC combineert hoogstaande hardware-engineering met geavanceerde besturingssoftware. Deze PLC wordt ingezet voor betrouwbare automatisering binnen uiteenlopende sectoren zoals machinebouw, waterbeheer en food. Door de modulaire opbouw is het systeem eenvoudig schaalbaar, en de communicatie via protocollen zoals Profinet, Modbus TCP en OPC UA maakt integratie met andere systemen efficiënt en toekomstbestendig.

De panelen worden door Gerbin Control ontworpen in EPLAN P8/Pro Panel en voldoen aan de richtlijnen van NEN-EN 61439 en NEN 1010. Elk project wordt afgesloten met een testrapport en conformiteitsverklaring, zodat de eindgebruiker verzekerd is van kwaliteit en veiligheid.

Belangrijke normen en richtlijnen

NEN-EN 61439

Deze norm beschrijft de eisen voor laagspanningsverdelers en waarborgt de elektrische veiligheid, isolatie en thermische prestaties van paneelbouwinstallaties. Gerbin Control ontwerpt en test zijn panelen conform deze richtlijn.

IEC 61131-3

De internationale standaard voor PLC-programmering. Binnen de Siemens S7-1500-omgeving zorgt deze norm voor uniforme en transparante softwareontwikkeling, wat onderhoud en uitbreidbaarheid vereenvoudigt.

ATEX 114 (2014/34/EU)

Voor omgevingen met explosiegevaar bouwt Gerbin Control explosieveilige kasten conform ATEX 114. Hiermee zijn de panelen geschikt voor zones 1 en 2, zowel voor gas- als stofatmosferen.

NEEM CONTACT MET ONS OP

Contact formulier NL

Toepassingen in de industrie

De Siemens S7-1500 PLC wordt gebruikt in uiteenlopende installaties waar betrouwbaarheid en nauwkeurige besturing essentieel zijn, zoals:

  • Weeg- en doseersystemen
  • Koel- en klimaattoepassingen (HVAC/GBS)
  • Bulk handling en verpakkingslijnen
  • Robotics en logistieke automatisering
  • Marine en offshore toepassingen

Door zijn modulaire karakter past de S7-1500 zowel in compacte kasten als in uitgebreide verdeelinstallaties voor procesbesturing.

  • Hoge prestaties: snelle verwerking en communicatie tussen componenten.
  • Flexibele integratie: ondersteunt uiteenlopende protocollen (Profinet, Modbus TCP, MQTT).
  • Diagnose en onderhoud: ingebouwde functies verkorten stilstandstijd.
  • Veiligheid: integratie van PL- en SIL-methodieken voor machineveiligheid.
  • Duurzaamheid: efficiënte energieverdeling en toekomstgerichte softwarearchitectuur.

De combinatie van Siemens-hardware en Gerbin Control’s engineeringexpertise resulteert in betrouwbare besturingsoplossingen die voldoen aan de strengste industriële eisen.

    1. Ontwerp en engineering – Technische specificaties worden uitgewerkt in EPLAN, inclusief schema’s en componentselectie volgens NEN-EN 61439.
    2. Bouw en assemblage – Paneelbouw in eigen werkplaats met kwaliteitscontrole en bedrading volgens NEN 1010.
    3. Testfase (FAT/SAT) – Alle panelen worden getest op functionaliteit en veiligheid; resultaten worden vastgelegd in testrapporten.
    4. Installatie en bekabeling – Op locatie verzorgt Gerbin Control de aansluiting en veldbekabeling.
    5. Inbedrijfstelling – Het systeem wordt getest, afgesteld en opgeleverd met bijbehorende documentatie.

    Deze gestructureerde aanpak garandeert dat elk paneel technisch correct, veilig en bedrijfszeker functioneert binnen de opgegeven omgeving.

Jarenlange ervaring op het gebied van industriële automatisering​

Tevreden klanten
0 +
Panelen gebouwd
0 +
Jaar ervaring
0 +

Efficiëntie en betrouwbaarheid in industriële automatisering

Met Gerbin Control als uw partner profiteert u van diverse specifieke voordelen. We streven naar een verlaagde Total Cost of Ownership (TCO) en bieden elektrocomponenten die voldoen aan de hoogste normen. Daarnaast combineren we flexibiliteit met een concurrerende prijs, verhogen we de efficiëntie van uw systemen en machines, en beschikken we over een internationaal netwerk en UL/CSA-certificering. 

Gerbin Control als uw partner voor paneelbouw met Siemens S7-1500

Gerbin Control ondersteunt bedrijven bij de volledige realisatie van paneelbouw met Siemens S7-1500 PLC’s — van ontwerp tot inbedrijfstelling. Onze specialisten combineren diepgaande kennis van hardware- en software-engineering met ervaring in sectoren als machinebouw, infra, food en logistiek. Elk paneel wordt gebouwd volgens de richtlijnen van NEN-EN 61439, getest met FAT/SAT-procedures en waar nodig geleverd als UL 508A-paneel voor export naar de VS en Canada.

Wij denken mee over efficiëntie, veiligheid en toekomstbestendigheid binnen elke automatiseringsoplossing.

Neem contact op voor een technisch adviesgesprek of een vrijblijvende offerte.

Veelgestelde vragen over Paneelbouw met Siemens S7-1500 PLC

De Siemens S7-1500 biedt hoge verwerkingssnelheid, geïntegreerde veiligheid en flexibele communicatiemogelijkheden. Daardoor is deze PLC geschikt voor uiteenlopende automatiseringsprojecten waar betrouwbaarheid en uitbreidbaarheid belangrijk zijn.

Dit houdt in dat het paneel voldoet aan de eisen voor elektrische veiligheid, temperatuurbeheer en mechanische sterkte. Het is de basisnorm voor betrouwbare verdeel- en besturingskasten in industriële toepassingen.

FAT (Factory Acceptance Test) wordt uitgevoerd in de werkplaats van Gerbin Control om de werking te verifiëren vóór levering. SAT (Site Acceptance Test) vindt plaats op locatie, waar het paneel wordt getest in de uiteindelijke installatie.

Ja, mits de besturingskast wordt gebouwd conform ATEX 114 (2014/34/EU). Gerbin Control levert explosieveilige panelen voor zones 1 en 2, geschikt voor gas- en stofomgevingen.

Wij combineren technische diepgang met een brede sectorervaring en bouwen volgens internationale normen zoals NEN-EN 61439, UL 508A en IEC 61131-3. Elk project krijgt een testrapport en conformiteitsverklaring, zodat klanten zeker zijn van kwaliteit en naleving.